داده رایانش ابری پردیس

معرفی روش Oracle Active Data Guard

در سومین بخش از سرویس های قابل ارائه بر روی پایگاه داده ORACLE به تشریح روش Oracle Active Data Guard خواهیم پرداخت.

معرفی روش Oracle Active Data Guard

یک کپی فیزیکی از سرور اصلی است که می تواند همزمان برروی چندین سرور پیاده سازی گردد. در این سناریو به ازای هر Transaction اعمال شده برروی سرور اصلی، اطلاعات با سرور Data Guard یکسان سازی می گردد. در نتیجه میزان از دست دادن اطلاعات به حداقل ممکن یا اصطلاحاً Zero Data Loss می رسد. در این حالت Databaseهای دوم به بعد چندین امکان را برای ما فراهم می کند.

• در موقع هر خرابی فیزیکی در سرور یا سرورهای اصلی می توانید به سرور دیگری Switch کنید یا برای انجام تغییرات موقت سرورها را با هم جابجا کنید.
• با توجه به قابلیت Open Read Only بودن سرور های استندبای، شما قادر خواهد بود در هر لحظه بر روی سرور یا سرورهای استندبای جستجو اجرا نمایید و از همسان بودن داده ها مطمئن شوید. قابلیت Real Time Query یکی از پیشرفته ترین قابلیت های ارایه شده در تکنولوژی Data Guard می باشد.
• قابلیت اجرای پردازش های Online پشتیبان گیری بر روی سرور یا سرورهای Standby که این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون اعمال بار بر روی سرور اصلی به طور مستمر اقدام به پشتیبان گیری نمایید.
• قابلیت پیاده سازی در محیط Cluster-Cluster یا Cluster-Single را دارد.
• امکان استفاده از استندبای سرور نیز فراهم شده است و باعث افزایش بهره وري در هزينه خريد و نگهداشت شده است. (در گذشته فقط در زمان Switch سرور دوم قابل استفاده بود ولی حالا برای Backupگیری و گزارش گیری قابل استفاده است.)